Reklama

KRONIKA

14.10.2013
Czyta się kilka minut
8 – 14 października
N

Naukowcy wierzą w Boga, choć często sami o tym nie wiedzą. (Ks. prof. Michał Heller w rozmowie z KAI nt. wiary i nauki, 7 października 2013 r.)

W Warszawie zakończył się „Dziedziniec dialogu” – seria debat z udziałem wierzących i niewierzących o relacji między wiarą a nauką, kulturą i społeczeństwem. Uczestniczyli w niej m.in. prezydent Bronisław Komorowski, kard. Gianfranco Ravasi i ks. prof. Michał Heller. Prezydent zadeklarował, że postrzega Kościół jako ważny element społeczeństwa obywatelskiego. Jego zdaniem, polskie doświadczenie przyjaznego, a nie wrogiego rozdziału państwa i Kościoła zobowiązuje wszystkich wierzących i niewierzących. – Wiara jest doświadczeniem osobistym, ale wierni to wspólnota. Współtworzą oni społeczeństwo, żyjąc w nim według zasad, które często czerpią z nauk społecznych swoich Kościołów – przypomniał...

2995

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]