Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

29.07.2013
Czyta się kilka minut
23 – 29 lipca
S

Skoro Bóg jest źródłem dobra, to zdarza mi się być dobrym dlatego, że zaczerpnąłem z tego Źródła. (Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy, podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, 26 Lipca 2013 r.)

W dniach 23–28 lipca z udziałem papieża Franciszka i ok. 3 milionów uczestników trwały w Rio de Janeiro 28. Światowe Dni Młodzieży. Na ich zakończenie papież ogłosił, że kolejne odbędą się (w 2016 r.) w Krakowie. Oprócz udziału w głównych wydarzeniach, papież odwiedził też sanktuarium maryjne w Aparecidzie. Podczas tzw. Mszy rozesłania na zakończenie Dni Franciszek zaznaczył, że doświadczenia spotkania z Jezusem i radości wiary, przeżytego w Rio de Janeiro nie można zamykać w sobie czy też w małej grupie. Jego zdaniem, byłoby to „jak odcięcie tlenu płonącemu ogniu”. Słowa Jezusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie...

5059

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]