Reklama

open eyes economic summit 2019

KRONIKA

KRONIKA

29.07.2013
Czyta się kilka minut
23 – 29 lipca
S

Skoro Bóg jest źródłem dobra, to zdarza mi się być dobrym dlatego, że zaczerpnąłem z tego Źródła. (Przemysław Babiarz, dziennikarz sportowy, podczas Franciszkańskiego Spotkania Młodych w Kalwarii Pacławskiej, 26 Lipca 2013 r.)

W dniach 23–28 lipca z udziałem papieża Franciszka i ok. 3 milionów uczestników trwały w Rio de Janeiro 28. Światowe Dni Młodzieży. Na ich zakończenie papież ogłosił, że kolejne odbędą się (w 2016 r.) w Krakowie. Oprócz udziału w głównych wydarzeniach, papież odwiedził też sanktuarium maryjne w Aparecidzie. Podczas tzw. Mszy rozesłania na zakończenie Dni Franciszek zaznaczył, że doświadczenia spotkania z Jezusem i radości wiary, przeżytego w Rio de Janeiro nie można zamykać w sobie czy też w małej grupie. Jego zdaniem, byłoby to „jak odcięcie tlenu płonącemu ogniu”. Słowa Jezusa „Idźcie i nauczajcie wszystkie...

5059

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]