Reklama

KRONIKA

KRONIKA

28.05.2013
Czyta się kilka minut
21 – 28 czerwca 2013 r.
P

Pokój i przebaczenie są jak chleb, trzeba się nimi dzielić, inaczej utracą smak. (Ks. Józef Puglisi, włoski duchowny zamordowany przez sycylijską mafię w 1993 r. i beatyfikowany 25 maja 2013 r.)

Pierwszy beatyfikowany męczennik mafii. W chwili zamykania tego numeru w Palermo na Sycylii emerytowany arcybiskup tego miasta kard. Salvatore De Giorgi w imieniu papieża ogłasza błogosławionym miejscowego kapłana ks. Józefa (Pino) Puglisiego, który 15 września 1993 r. został zamordowany przez cosa nostrę. Nowy błogosławiony urodził się w 1937 r. w Brancaccio na przedmieściach Palermo w ubogiej rodzinie rzemieślniczej. Został wyświęcony w 1960 r. Od 1970 r. był proboszczem w Godrano – małej wiosce koło Palermo, gdzie udało mu się doprowadzić do pojednania ludzi rozdartych wcześniej przez mafijną przemoc. Później poświęcił się pracy na rzecz...

5225

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]