Reklama

KRONIKA

KRONIKA

21.05.2013
Czyta się kilka minut
14 – 20 maja 2013
T

Tworzenie nowych istnień ludzkich w laboratorium wyłącznie po to, żeby je zniszczyć, to nadużycie potępiane nawet przez tych, którzy nie podzielają przekonań Kościoła katolickiego co do życia człowieka. (Kard. Sean O’Malley, metropolita Bostonu, 15 maja 2013 r.)

O Duchu Świętym wnoszącym w życie Kościoła nowość mówił papież Franciszek 19 maja podczas Eucharystii sprawowanej z przedstawicielami ruchów i stowarzyszeń kościelnych. Tego dnia Kościół katolicki obchodził uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zdaniem papieża, choć „nowość Boga” napełnia czasem katolików lękiem, jest w istocie tym, co daje prawdziwą radość i pogodę ducha, gdyż „Bóg nas miłuje i pragnie jedynie naszego dobra”. Papież zachęcił wiernych do stawiania sobie pytań. Czy są otwarci na „Boże niespodzianki”? Czy są odważni, aby wyruszyć na nowe drogi, jakie ofiarowuje...

4842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]