Reklama

KRONIKA

KRONIKA

13.05.2013
Czyta się kilka minut
7 – 13 maja
W

Wielu ludzi, którzy oddalili się od Kościoła, powróciło do niego dzięki praktykowaniu medytacji chrześcijańskiej; pytają także, dlaczego nie mieli okazji poznać jej wcześniej. (O. Laurence Freeman OSB, dyrektor światowej wspólnoty medytacji chrześcijańskiej, w odpowiedzi polskim krytykom tej praktyki modlitewnej)

Najliczniejsza kanonizacja w historii. Papież po raz pierwszy podczas swojego pontyfikatu dokonał kanonizacji, która od razu okazała się najliczniejszą w historii Kościoła: 12 maja kanonizował aż 800 męczenników z Otranto w Apulii we Włoszech, którym tureccy najeźdźcy w 1480 r. ścięli głowy za odmowę przejścia na islam. Kanonizował także dwie zakonnice, założycielki zgromadzeń zakonnych: pierwszą w historii Kolumbijkę Laurę Montoya i Meksykankę Marię Guadalupe Garcia Zavala. „Czcząc męczenników z Otranto, prosimy Boga, by...

4842

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]