Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

28.01.2013
Czyta się kilka minut
22 – 28 stycznia 2013
N

Nikt nie wie, co siedzi w jego duszy – nawet sama Oprah Winfrey. Jako chrześcijanie, powinniśmy mu wybaczyć. Ale czy zapomnieć?O. James Martin SJ, popularny komentator religijny, o przeprosinach Lance’a Armstronga za stosowanie dopingu. Magazyn „America”, styczeń 2013 r.

22 stycznia w polskich kościołach uczczono pamięć powstańców styczniowych. W 150. rocznicę niepodległościowego zrywu biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek przewodniczył Mszy św. w katedrze polowej WP w Warszawie. W homilii przypominał o stratach, jakie przyniosła klęska powstania; uznał jednak, iż należy też docenić „polską dumę”, gdyż to „w niej tkwi sekret polskich powstań, zarówno XIX wieku, jak i wolnościowych zrywów wieku XX. Polacy wielokrotnie korzystali z tej lekcji miłości do Ojczyzny” – mówił bp Guzdek. Po nabożeństwie na stokach...

4796

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]