Reklama

KRONIKA

KRONIKA

07.01.2013
Czyta się kilka minut
1 – 7 stycznia
R

Rok Wiary jest okazją, byśmy wreszcie dali wiarę kobietom, byśmy wyraźnie usłyszeli Słowo Boże przetłumaczone na język matczynej troski, a nie tylko męskiej dumy.
(O. Wojciech Żmudziński, jezuita, na portalu deon.pl, 5 stycznia 2013 r.)

Papież o odwadze biskupów. Dzielność biskupa „nie polega na uderzaniu, na agresywności, lecz na pozwoleniu, by być uderzonym, i opieraniu się kryteriom dominujących poglądów” – powiedział Benedykt XVI na Mszy św. w bazylice watykańskiej w uroczystości Objawienia Pańskiego, podczas której udzielił sakry biskupiej czterem kapłanom (w tym byłemu osobistemu sekretarzowi, ks. Georgesowi Gänsweinowi, którego mianował niedawno prefektem Prefektury Domu Papieskiego). „Ten, kto żyje wiarą Kościoła i głosi ją, w wielu punktach nie pasuje do panujących poglądów, zwłaszcza w naszych czasach...

4936

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]