Reklama

KRONIKA

KRONIKA

31.12.2012
Czyta się kilka minut
11 – 31 grudnia
W

Wzrost naszego zrozumienia świata, który następuje dzięki nauce, osłabia niektóre motywacje sprawiające, że ludzie wierzą. Ale to nie to samo, co mówienie, że nauka i religia są ze sobą sprzeczne.
(Prof. Peter Higgs Dla Dziennika „El Mundo”, 24 grudnia 2012 r.)

Papieskie życzenia. Niech każda ziemia stanie się dobrą ziemią, przyjmującą i rodzącą miłość, prawdę, sprawiedliwość i pokój – ¬takie życzenia złożył Benedykt XVI w orędziu na Boże Narodzenie, wygłoszonym tradycyjnie w południe 25 grudnia z centralnego balkonu Bazyliki św. Piotra w Watykanie. Papież udzielił zgromadzonym na placu św. Piotra i wszystkim ludziom na świecie błogosławieństwa Urbi et Orbi (Miastu i Światu), a następnie złożył życzenia świąteczne w 65 językach.

Benedykt XVI krytykuje filozofię „gender”. W przemówieniu...

4768

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]