Reklama

KRONIKA

KRONIKA

26.11.2012
Czyta się kilka minut
20 – 27 listopada 2012

„Kiedy mówimy o początku życia, nie ma wątpliwości, że życie zaczyna się wtedy, kiedy komórka jajowa zostaje zapłodniona. Ta zapłodniona komórka ma potencjał rozwoju w cały organizm, także ludzki”.
Prof. Marek Świtoński dla KAI z okazji zorganizowanej w Poznaniu 22 listopada sesji naukowej „Człowiek – od kiedy?”.

Kongregacja Nauki Wiary wykluczyła ze stanu kapłańskiego ks. Roya Bourgeois za działalność na rzecz kapłaństwa kobiet. Został on także wydalony ze stowarzyszenia apostolskiego Maryknoll Fathers and Brothers. Przełożeni stowarzyszenia poinformowali, że Kongregacja Nauki Wiary aż do 4 października bezskutecznie prowadziła z nim rozmowy na temat pojednania z Kościołem. W 2008 r. amerykański kapłan po wygłoszeniu homilii podczas obrzędu wyświęcania kobiet automatycznie zaciągnął ekskomunikę. Były ksiądz Roy...

4780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]