Reklama

KRONIKA

KRONIKA

17.09.2012
Czyta się kilka minut
11 – 17 września 2012
A

Agresja, tym bardziej nienawiść, sprzeciwiają się prawdzie wiary i religijność autentycznie wypaczają, a człowiek, każdy człowiek, nawet ten, który by się z naszymi poglądami absolutnie nie zgadzał, nawet ten, który by trwał w błędzie – nosi w sobie obraz Boga. (Bp Piotr Jarecki podczas ceremonii pogrzebowej prof. Józefa Szaniawskiego 15 września w Katedrze Warszawskiej)

Do incydentu doszło podczas Mszy pogrzebowej zmarłego tragicznie w Tatrach prof. Józefa Szaniawskiego, związanego ze środowiskami prawicowymi historyka i publicysty. Część uczestników liturgii, celebrowanej 15 września w katedrze warszawskiej przez blisko 40 kapłanów, próbowała przeszkodzić przedstawicielowi prezydenta RP, Janowi Lityńskiemu, w odczytaniu decyzji Bronisława Komorowskiego o przyznaniu pośmiertnie prof. Szaniawskiemu Krzyża...

5042

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]