Reklama

Ładowanie...

KRONIKA

03.09.2012
Czyta się kilka minut
28 sierpnia – 3 września
T

Te działania mówią otwarcie o moralnym poziomie tych, którzy targają się na Cerkiew. (O. Wsiewołod Czaplin, odpowiedzialny w rosyjskiej Cerkwi za relacje z państwem, o atakach na krzyże w Rosji. „Moscow Times”, 27 sierpnia 2012 r.)

W Pakistanie aresztowano imama, który 17 sierpnia miał podrzucić wyrwane kartki z Koranu do worka na śmieci chrześcijańskiej dziewczynki, oskarżonej później o bluźnierstwo. W chwili zamykania tego numeru „TP” 14-letnia (wcześniej agencje podawały wiek 11 lat), niepełnosprawna umysłowo Rimsha Masih czekała jeszcze w areszcie na orzeczenie sądu, które miało zadecydować o jej dalszym losie. Oficer prowadzący dochodzenie oświadczył jednak, że aresztowany 1 września duchowny, który sam głośno nawoływał do jej ukarania, miał spreparować dowody w sprawie. Zatrzymanie dziewczynki, którego żądali...

4753

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
90,00 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
260,00 zł

540 zł 280 zł taniej (od oferty "10 dni" na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10 dni
15,00 zł

Przez 10 dni (to nawet 3 kolejne wydania pisma) będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]