Reklama

KRONIKA

KRONIKA

03.09.2012
Czyta się kilka minut
28 sierpnia – 3 września
T

Te działania mówią otwarcie o moralnym poziomie tych, którzy targają się na Cerkiew. (O. Wsiewołod Czaplin, odpowiedzialny w rosyjskiej Cerkwi za relacje z państwem, o atakach na krzyże w Rosji. „Moscow Times”, 27 sierpnia 2012 r.)

W Pakistanie aresztowano imama, który 17 sierpnia miał podrzucić wyrwane kartki z Koranu do worka na śmieci chrześcijańskiej dziewczynki, oskarżonej później o bluźnierstwo. W chwili zamykania tego numeru „TP” 14-letnia (wcześniej agencje podawały wiek 11 lat), niepełnosprawna umysłowo Rimsha Masih czekała jeszcze w areszcie na orzeczenie sądu, które miało zadecydować o jej dalszym losie. Oficer prowadzący dochodzenie oświadczył jednak, że aresztowany 1 września duchowny, który sam głośno nawoływał do jej ukarania, miał spreparować dowody w sprawie. Zatrzymanie dziewczynki, którego żądali...

4753

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]