Reklama

Kościół Jezusa i Lewiego

Kościół Jezusa i Lewiego

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Jezus wyszedł i zobaczył człowieka, imieniem Lewi, siedzącego w komorze celnej. Rzekł do niego: »Pójdź za Mną!«.
O

On zostawił wszystko, wstał i poszedł za Nim. Potem Lewi wyprawił dla Niego wielkie przyjęcie w swoim domu; a była spora liczba celników oraz innych, którzy zasiadali z nimi do stołu. Na to szemrali faryzeusze i uczeni w Piśmie, i mówili do Jego uczniów: »Dlaczego jecie i pijecie razem z celnikami i grzesznikami?«. Lecz Jezus im odpowiedział: »Nie potrzebują lekarza zdrowi, ale ci, którzy się źle mają. Nie przyszedłem wezwać do nawrócenia sprawiedliwych, lecz grzeszników«” (Łk 5, 27-32).
We wszystkich niemal wydaniach Pisma Świętego perykopa ta nosi tytuł „Powołanie Lewiego”. Czy słusznie? Czy naprawdę taki jest jej temat główny? Czy nie jest nim raczej gromadzony przez Jezusa Kościół z grzeszników i celników? Sam fakt powołania jednego z poborców podatków nie wzbudził jeszcze żadnej reakcji u krytyków Jezusa. Ale to, że Pan zasiadł przy stole razem ze „sporą liczbą”...

2780

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]