Reklama

Koniec światka

Koniec światka

17.12.2012
Czyta się kilka minut
Im bardziej wszyscy mądrzy ludzie zapewniają na wyprzódki, że końca świata nie będzie, tym bardziej wierzę, że koniec nastanie.
T

Troszkę tak, jak z książkami – wszyscy Polacy ujawniają, że marzą wręcz, aby pod choinką znaleźć książkę, a nie czytają już prawie nic. Im więcej ciebie, tym mniej – jak śpiewała jedna z zapalonych czytelniczek.

Kiedy miałem kilkanaście lat, wstrząsnęła mną przypadkowo podpatrzona w telewizorze informacja, że gdzieś na pustyni Majowie czy inni Aztekowie zbierają się w oczekiwaniu na bardzo konkretny koniec świata. Bardzo się zasmuciłem i pomyślałem, że świat jest totalnie nie fair w świetle bolesnego faktu, że ja niestety nie mam żadnej pustyni, na którą mógłbym się udać. Dziś, po kilkunastu latach, już wiem, że pustyń ci u mnie pod dostatkiem. Ale wtedy miałem wrażenie, że Chrystus (bo przecież nie żaden Tlaloc) przyjdzie świat uroczyście i masowo zakończyć, a ja nie będę wiedział, który to ten Chrystus. Na dodatek słuchałem wtedy pasjami płyty Rogera „Łzawego” Watersa pt. „...

1736

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]