Reklama

Jestem za

Jestem za

27.05.2013
Czyta się kilka minut
Spór o maturę z religii jest tylko fragmentem głębszego sporu o miejsce religii w świecie nowoczesnej nauki.
.

...Opory mogą budzić zarówno uprzedzenia, zamykające wszystko, co wiąże się z religią, w „świecie wiary”, jak i wymaganie, by całą katechezę traktować jak inne przedmioty nauczania.

Znów na forum medialnym pojawił się problem matury z religii czy, jak kto woli, religii na maturze. Przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu bp Marek Mendyk wypowiedział się na ten temat na łamach „Naszego Dziennika”: „Maturzyści mogą zdawać WOS, chemię, geografię, biologię, ale religii nie”. Ksiądz biskup zwraca uwagę, że sprawa jest pilna, gdyż obecny rok szkolny to czas, gdy do szkół ponadgimnazjalnych wchodzi nowa podstawa programowa, której skutkiem będzie zdawanie matury w 2015 r. według nowych zasad. Ministerstwo odpowiada, że „wprowadzenie możliwości zdawania religii na egzaminie maturalnym nie może nastąpić w drodze nowelizacji...

4548

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]