Reklama

Jakie będą

Jakie będą

20.03.2012
Czyta się kilka minut
Jakie będą te nasze dzieci, o których tyle się teraz mówi, i od których tyle zależy? Nie te statystyczne, ujmowane hurtem w jakichś prognozach demograficznych, tylko żywi ludzie, nasi następcy i spadkobiercy...
K

Kontynuatorzy, czy też wielka niewiadoma, uosabiająca kolejne protesty i negacje, oburzenia i roszczenia? Rosną inaczej, uczą się inaczej, świat poznają za pomocą metod, o których nam się nie śniło. Innymi miarami mierzą możliwości, których rodzaj i zakres coraz trudniej porównać z doświadczeniem sprzed paru, nawet – sprzed dziesiątków lat. Czy w ogóle warto silić się na odpowiedź, że możemy jednak wiedzieć, czego się po nich spodziewać?

Jeden tylko przykład. Przecież chcielibyśmy na pewno, żeby zachowali cechę, bez której rodzaj ludzki niewart by był dalszego istnienia. Żeby umieli współczuć. A zatem, żeby zachowali jakiś głęboki rodzaj więzi pomiędzy sobą i umiejętność czynnego zmieniania rzeczywistości właśnie w imię reagowania na cudzy los, a nie własny. Na jakim gruncie wyrosnąć może człowiek, w którym będzie instrument rezonujący taką gamą odpowiedzi?

Otóż takich...

2621

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]