Reklama

Ładowanie...

Edukacja w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM

Edukacja w Ośrodku Kultury Europejskiej EUROPEUM

06.09.2013
Czyta się kilka minut
Od chwili otwarcia EUROPEUM we wrześniu 2013 r. oddział ten zostanie włączony do programu stałych cykli działań i spotkań organizowanych przez Sekcję Edukacji MNK.
4

4 października 2013 r. w Dniu Otwartym dla Nauczycieli zapraszamy do bezpłatnego zapoznania się z kolekcją muzealną oraz ofertą edukacyjną dla szkół na rok 2013/2014. Tego dnia nauczyciele będą mogli wziąć udział w warsztatach i oprowadzaniu po nowo otwartym Oddziale.

Rodziny z dziećmi zapraszamy do wzięcia udziału w warsztatach weekendowych z cyklu „Konik Muzealny”.

Podczas spotkania 20 października 2013 r. pt. „»Ciche życie«. Jakie opowieści kryją w sobie martwe natury” dowiemy się, jak za pomocą codziennych przedmiotów, takich jak cytryny, sztućce czy stare buty, opowiedzieć ciekawą historię, oraz czy obrazy malowane przez „małych mistrzów holenderskich” służyły tylko do dekoracji wnętrz.

Podczas warsztatów 12 stycznia 2014 r. pt. „Skąd się biorą chmury? Naukowy Konik” przyjrzymy się stworzonej przez artystów przyrodzie pod kątem zjawisk atmosferycznych i biologicznych ciekawostek. Podczas zajęć zostaną przeprowadzone doświadczenia fizyczne, które pozwolą młodym uczestnikom zrozumieć zjawiska zachodzące w przyrodzie – dziwne, niekiedy nawet przerażające, ale na pewno zachwycające! Warsztaty rozpoczynają się o godz. 11.00.

W niedziele 6 października oraz 1 grudnia 2013 r. o godz. 12.00 zapraszamy do skorzystania z tematycznego zwiedzania Oddziału. Spotkania z cyklu „Muzealne ABECADŁO” skierowane są do indywidualnych odbiorców, którzy chcą zwiedzić muzeum z przewodnikiem, podążając specjalnie na tę okazję przygotowaną ścieżką. Ścieżkę każdego „ABECADŁA” wyznaczy inna litera alfabetu, której wybór zdeterminuje dobór omawianych dzieł z wykorzystaniem terminów, pojęć, nazw własnych, nazwisk artystów, które na tę literę się zaczynają.
Co miesiąc, w sobotę, zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym tematycznym spotkaniu z kustoszem: 19 października, 23 listopada, 7 grudnia.
Od chwili otwarcia EUROPEUM zapraszamy do korzystania ze specjalnie przygotowanej oferty lekcji muzealnych oraz „Ko-Lekcji z klasą” dla uczniów wszystkich szczebli edukacji. Zajęcia zaadaptowane zostały do nowej podstawy programowej.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]