Reklama

Dwie manify

Dwie manify

21.01.2013
Czyta się kilka minut
Chrześcijanie, muzułmanie, Żydzi, wierzący i niewierzący, progresiści i konserwatyści, także homoseksualiści, manifestowali 13 stycznia na ulicach Paryża w obronie naturalnej rodziny złożonej z ojca, matki i dzieci.
P

Paryską manifestację porównuje się z protestem z roku 1984 przeciw zniesieniu szkolnictwa prywatnego. W tamtej uczestniczyło 85 tys. osób. Sytuacja jednak była całkiem inna. Wtedy prowadzono rozmowy – jak wspomina ówczesny Sekretarz Konferencji Episkopatu Francji, emerytowany arcybiskup Lille, Gérard Defois – z przedstawicielami Kościoła. W przypadku podjęcia prac nad ustawą o małżeństwach homoseksualistów („Małżeństwo dla wszystkich”) Episkopat został postawiony wobec faktu dokonanego.

Biskupi dołożyli wszelkich starań, by nie była to manifestacja religijna, a już szczególnie kościelna, katolicka. Organizowali ją ludzie świeccy, a w pochodzie biskupi (z wyjątkami) nie maszerowali. Arcybiskup Paryża kard. André Vingt-Trois, idąc w ślady swego poprzednika kardynała Lustigera, spotkał manifestantów w Denfert-Rochereau, by „wyrazić swoje wsparcie, zachętę dla...

5037

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]