Reklama

Druga tura prawdopodobna

Druga tura prawdopodobna

08.02.2015
Czyta się kilka minut
Bronisław Komorowski jest faworytem wyborów prezydenckich. Ale walka może być bardziej wyrównana, niż wskazywałyby sondaże.
Fot. Kancelaria Prezydenta
O

Ogłoszenie terminu wyborów (10 maja) teoretycznie dopiero rozpoczyna kampanię prezydencką, choć tak naprawdę wiele rzeczy już się rozstrzygnęło. Znana jest czwórka kandydatów stabilnych ogólnopolskich partii, pomiędzy którymi rozegra się walka. Żadne ugrupowanie nie zrezygnowało z wystawienia kandydata (wydawało się, że PSL może poprzeć urzędującą głowę państwa), ale jednocześnie nie wskazało na swojego lidera.
Oczywiście sytuacja Bronisława Komorowskiego jest tu odmienna od pozostałych: w zasadzie po wyjeździe Donalda Tuska mógłby on aspirować do roli przywódcy swojego obozu, jednak ani jego wcześniejsza pozycja, ani wyobrażenia na temat roli prezydenta nie popychają go w tę stronę. W zasadzie zadowala się wsparciem PO w staraniach o reelekcję, choć ciągle okazuje się, że jego relacje z tą partią są pełne pułapek. Np. dla Platformy jest oczywiste, że zgłaszając swoją...

3646

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]