Reklama

Czas zmiany czasu, czyli „last minute”

Czas zmiany czasu, czyli „last minute”

28.03.2015
Czyta się kilka minut
1. Zmiana czasu w Niedzielę Palmową jest niezłym pomysłem, mogłoby tak corocznie zostać, właściwie. Znacząco, sensownie, konkretnie, agrarnie, tellurycznie, a zarazem metafizycznie.
P

Potrzeba nowego czasu jest paląca, potrzeba nadania sensu ewidentna, choćby w ofercie „last minute” – może zwłaszcza „last minute”. Czy wiele jeszcze zim przed nami, czy właśnie ostatnia pędzi Morze Tyreńskie na oporne skały? – można by sparafrazować horacjańsko. Za dzień, za rok, za chwilę razem nie będzie nas, bracia Słowianie, ogniska rozżarzą się frontowo raczej niż inkluzywnie.
2. Jak wspaniale, że mamy rocznice, tyle przy okazji napisano. A to „1913” Illiesa, a to „Lunatycy. Jak Europa poszła na wojnę w 1914”. Można sobie wziąć i podsumować. Nikt już nie może udawać, że nic się nie dzieje, bo wiadomo, że się zadzieje, na to wskazują dzieje.
3. W powietrzu coś wisi, jest czas, by się przygotować na zaskakujące, na nieoczekiwane, na nieuchronne. Później będzie Zmartwychwstanie.
4. À propos czynności...

1289

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]