Reklama

Ciąg dalszy nastąpi

Ciąg dalszy nastąpi

05.03.2012
Czyta się kilka minut
Ilu emerytów utrzyma chory człowiek, zanim sam umrze? To pytanie narzuca się po przeanalizowaniu kolejnych ustaw, reformujących polską służbę zdrowia.
R

Reformy sektora medycznego, zamiast prowadzić do poprawy jakości leczenia, sprowadzone zostały do prymitywnej hydrauliki: ograniczymy wypływ pieniędzy z systemu i będzie dobrze. A to przecież za mało dla społeczeństwa, które właśnie dowiaduje się, że powinno pracować do późnej starości. Jak zdrowo dotrwać do emerytury w kraju wydłużających się kolejek do lekarzy, leków bez refundacji i szpitali, które nie chcą przyjmować pacjentów?

Na odpowiedzi od obecnego ministra zdrowia, Bartosza Arłukowicza, nie ma co liczyć. Na każde pytanie odpowiada w ten sam sposób: resort pracuje nad rozwiązaniem tego problemu. Wszystko jedno, o co chodzi.

Umierające hospicja

A pytań przybywa codziennie. W ostatnich dniach okazało się, że wkrótce za opiekę nad pacjentami w hospicjach rodziny będą musiały płacić po kilka tysięcy złotych miesięcznie. Stanie się tak, jeśli...

11234

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]