Reklama

Chłop potęgą?

Chłop potęgą?

10.12.2012
Czyta się kilka minut
Po dwóch tygodniach dylematów sytuacja wygląda na ustabilizowaną: nowy prezes PSL zajął w rządzie miejsce starego, nie doszło do zmiany obsady ministerstw. Tylko czy taka stabilizacja jest jedynym możliwym scenariuszem na przyszłość?
Janusz Piechociński i Waldemar Pawlak podczas inauguracji kampanii wyborczej PSL. Radzymin, wrzesień 2007 r. Fot. Andrzej Iwanczuk / REPORTER
S

Sukces Janusza Piechocińskiego był bez wątpienia największym zaskoczeniem politycznym tego sezonu. Z jednej strony można go uznać za coś przypadkowego, z drugiej – za nagrodę za wytrwałość. Dążenie do z góry przyjętego i ogłoszonego celu przyniosło triumf, którego nikt się nie spodziewał. Bez wysiłku i wytrwałości ten sukces nie byłby możliwy, choć znaczącą rolę odegrały także sprzyjające okoliczności. Dziś wiele wskazuje na to, że o wygranej Piechocińskiego zdecydowały dwie grupy w PSL: młodzi działacze skupieni wokół marszałków województw świętokrzyskiego i lubelskiego oraz środowisko byłego ministra Marka Sawickiego. Każda z nich chciała pokazać Waldemarowi Pawlakowi żółtą kartkę, ale z dwóch żółtych zrobiła się czerwona.

WIRUS WEWNĘTRZNEJ DEMOKRACJI

Fakt, że w wyniku tej nieoczekiwanej zmiany miejsc nie doszło do żadnej kadrowej rewolucji, raz...

9554

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]