Reklama

Chcieć to nie móc

Chcieć to nie móc

29.05.2012
Czyta się kilka minut
Wszystko. Tak brzmi najkrótsza odpowiedź na pytanie, co współczesnemu Polakowi szkodzi mieć dzieci.
rys. Ignacy Czwartos
O

On i ona, są krótko po trzydziestce. Państwo Przeciętni (przynajmniej jeśli chodzi o duże miasta): kilkuletnie dziecko, jako tako poukładane życie zawodowe. Choć bez rewelacji: powiedzmy, że on ma umowę o pracę i niecałe trzy tysiące złotych na rękę, ona – wykonując wolny zawód – dokłada przeciętnie dwa. Stabilizacja i poczucie bezpieczeństwa w polskiej normie: jego raczej w najbliższym czasie nie zwolnią, ale za parę lat diabli wiedzą. Ona niczego pewna być nie może.

Koszty (poza tymi podstawowymi): tysiąc złotych kredytu na karku do starości, sześćset za przedszkole dla dziecka (nigdzie w pobliżu nie było dostępnego publicznego) i pięćset na utrzymanie dwóch wysłużonych – absolutnie koniecznych, tak przynajmniej uważają – samochodów. Nie żeby mieli finansowe problemy, ale na koniec miesiąca nie zostaje prawie nic.

Życie prywatne? Dobry związek, choć niepozbawiony...

17691

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]