Reklama

Brudne buty

Brudne buty

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Dzieją się rzeczy historyczne: pan Kolorowa Koszula zdenerwował się, że papież chodzi w brudnych butach, czym okazuje „brak uszanowania dla majestatu sprawowanej funkcji”.
K

Kolorowa Koszula wolałby, żeby papież wcale nie chodził. Tylko żeby go noszono. „Ja oczekuję jeszcze, że wróci lektyka i tiara, że wykupimy jako Kościół z muzeum w Waszyngtonie tiarę, którą sprzedał, moim zdaniem pochopnie, Paweł VI. Tiara, czyli symbol tego, że władza kościelna jest nad władzą ziemską. Trzy korony w tiarze pokazywały, że władza ziemska nie ma żadnych praw w Kościele, a na odwrót. Ja uważam, że nie powinno być jurysdykcji państwowej nad księżmi, (...) ksiądz powinien uzyskiwać w momencie święceń kapłańskich immunitet od przepisów prawa państwowego” (cytuję za portalem fronda.pl). W ten sposób pan Kolorowa Koszula zgrabnie przeszedł od tematu butów do tematu karania przestępców w sutannach. Zgodnie z zasadą, że jak już krytykować, to po całości. Temat, zaiste, gorący, ale i tego było panu Koszuli za mało. Całość zwieńczył refleksją nad teologicznymi kompetencjami...

3883

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]