Reklama

Brednie

Brednie

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Watykan jest ulubionym obiektem fantazyjnych sensacji. Kiedyś sprawozdawca z podróży Jana Pawła II do Afryki, wybitny watykanista, opisał jak Papież, przyjmując śluby zakonne, nacinał ramię każdej zakonnicy, by mogła dokument podpisać własną krwią.
B

Było tak: Jeden kardynał (arcybiskup Palermo kard. Paolo Romeo) pojechał, całkiem prywatnie, na pięciodniową wycieczkę do Chin. W Pekinie był gościem włoskich przemysłowców. Drugi kardynał (Kolumbijczyk Darío Castrillón Hoyos, emerytowany prefekt Kongregacji Duchowieństwa i b. przewodniczący Papieskiej Komisji „Ecclesia Dei”, zajmującej się sprawą lefebrystów) w pierwszych dniach stycznia przekazał Papieżowi, sekretarzowi Papieża i Sekretariatowi Stanu dokument (ściśle tajny), w którym nieznany autor donosił (po niemiecku), co opowiadał w Chinach (komu opowiadał, nie wiadomo) kardynał Romeo. Miał opowiadać o Mordkomplott, czyli spisku szykującym uśmiercenie Benedykta XVI w ciągu najbliższych jedenastu miesięcy.

W dodatku kardynał Romeo – informuje anonimowy dokument – ostro krytykował Benedykta XVI, że się zajmuje liturgią, zamiast bieżącymi sprawami...

5290

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]