Reklama

Bliźniacy z diamentami

Bliźniacy z diamentami

26.04.2015
Czyta się kilka minut
Ich dwa światy to sztuka i rzemiosło. Teatru Cricot 2 już nie ma, ale bracia Janiccy wciąż prowadzą wyjątkową szlifiernię diamentów.
Bracia Janiccy w swojej pracowni Fot. Grażyna Makara
N

Nasz mistrz Kantor na spotkaniach z publicznością lubił podkreślać, że w swoim zespole ma hrabinę i dwóch szlifierzy diamentów – mówi Lesław Janicki, starszy o dwie godziny brat Wacława.

Dwaj siedemdziesięciolatkowie są szlifierzami diamentów (i innych kamieni szlachetnych) oraz aktorami legendarnego teatru Tadeusza Kantora Cricot 2. Ubrani w ciemne garnitury, na pierwszy rzut oka wydają się identyczni. Różnice widać już po chwili, kiedy siadają na tapicerowanych fotelach z podłokietnikami. Obaj mają duże nosy, ale to Lesława jest większy; obaj siwe włosy z zaczesaną na bok grzywką, ale to Wacław ma tych białych włosów więcej.

Na wąskiej ulicy św. Krzyża, w ciemnej pracowni z oszkloną ścianą radio cicho gra muzykę klasyczną, nad biurkiemwisi grafika autorstwa Lesława: dwa nosy z muszkami. Na podeście w rogu stoi gablotka z kolekcją biżuterii, na niej stosik książek o...

9983

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]