Reklama

Bezgotówkowa rewolucja

Bezgotówkowa rewolucja

15.03.2013
Czyta się kilka minut
Karty płatnicze systematycznie i skutecznie odbierają gotówce rynek na całym świecie. Mądrze używane dają bowiem wiele korzyści.
Fot. Rotorhead, Sanja Gjenero / SXC.HU
K

Karta kredytowa umożliwia szybki dostęp do krótkookresowego darmowego kredytu. Co więcej, z posiadaniem karty mogą się wiązać pewne dodatkowe korzyści, gdyż wiele sklepów, restauracji, hoteli czy linii lotniczych oferuje osobom nimi płacącym liczne rabaty i bonusy.
Wygoda korzystania z e-pieniędzy sprawia, że coraz częściej i chętniej używamy kart płatniczych (czyli kredytowych, debetowych i innych – więcej w artykule pt. "Talia kart"). Zaś karty to tylko jeden ze sposobów korzystania z obrotu bezgotówkowego. Inny to bankowość internetowa.
Nawet wybuch kryzysu finansowego przed kilkoma laty tego nie zmienił: Polacy, mimo potężnych zawirowań na międzynarodowych rynkach finansowych, nadal ufali i ufają bankom i bankowości internetowej. Dostęp do bankowości internetowej ma już około 18 milionów osób. I każdego dnia przybywa tych, którzy chcą korzystać z internetowych udogodnień. W dodatku banki wciąż kuszą nas nowymi, doskonalszymi systemami obsługi, uzupełnianymi o nowe możliwości, na przykład o aplikacje do planowania domowego budżetu.
Iście kosmiczne tempo rozwoju notuje wygodna dla klientów technologia zbliżeniowa – liczba takich kart rośnie w ciągu roku o kilkaset procent. Nie dziwi więc, że internetowe finanse należą do najszybciej rozwijających się dziedzin bankowych.

Ten materiał jest bezpłatny, bo Fundacja Tygodnika Powszechnego troszczy się o promowanie czytelnictwa i niezależnych mediów. Wspierając ją, pomagasz zapewnić "Tygodnikowi" suwerenność, warunek rzetelnego i niezależnego dziennikarstwa. Przekaż swój datek:

Dodaj komentarz

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Zaloguj się albo zarejestruj aby dodać komentarz

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]