Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Krzysztof Zamorski - profesor nauk historycznych, specjalizuje się w teorii i metodologii historii, historii społeczno-gospodarczej oraz demografii historycznej. Kieruje Zakładem Dziejów Historiografii i Metodologii Historii w Instytucie Historii UJ.

Artykuły

09.04.2016
Często mówi się o dużej roli chrześcijaństwa w kształtowaniu współczesnej cywilizacji. Nie zawsze jednak mamy świadomość zasięgu spraw, których wpływ ten dotyczy.
27.02.2006
Za kilka tygodni ukończyłby 84 lata pracowitego życia. Historyk o wielkim dorobku, dla wielu pozostanie przede wszystkim rektorem Uniwersytetu Jagiellońskiego w latach 1981-1987.