Reklama

8 - 15 marca

8 - 15 marca

11.03.2009
Czyta się kilka minut
STOLICA APOSTOLSKA
O

Orędzie do młodych

"Skąd czerpać i jak podtrzymywać w naszym sercu płomień nadziei?" - to pytanie Benedykt XVI postawił w orędziu na XXIV Światowy Dzień Młodzieży, który przypada w Niedzielę Palmową 5 kwietnia. Nawiązując do encykliki "Spe salvi" podkreślił, że "wielką nadzieję, do której wszyscy aspirujemy", może dać tylko Bóg, który "ogarnia wszechświat". Zapominając o Bogu, człowiek staje się samotny, a "utrata ufności często prowadzi do rozpaczy".

Przed wizytą w Izraelu

Od 11 do 15 maja Benedykt XVI będzie przebywać w Ziemi Świętej. Nad religijnymi aspektami jego podróży ma czuwać naczelny rabin Jerozolimy, za jego bezpieczeństwo i zdrowie odpowiedzialne będą służby specjalne, ministerstwo zdrowia i Czerwona Gwiazda Dawida - w Jerozolimie rozpoczęto oficjalne przygotowania do...

6477

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]