Reklama

Ładowanie...

23 - 29 maja 2009

19.05.2009
Czyta się kilka minut
Full Metal Jacket
W

Wojenny, reż. Stanley Kubrick, Wielka Brytania / USA 1987, TVN 7, sobota 23 V, 23.50, niedziela 24 V, 20.05

Przedostatni film w karierze Kubricka tylko pozornie wpisuje się w ciąg filmów oskarżycielskich wobec wojny w Wietnamie. Twórca "Mechanicznej pomarańczy" opowiadając o grupie amerykańskich marines, analizuje przede wszystkim najmroczniejsze strony ludzkiej natury i stopniowe wtajemniczanie w zło.

Niedziela z Wandą Warską i twórczością Andrzeja Kurylewicza

Blok programowy, TVP Kultura, niedziela 24 V, od 17.05

Podczas spotkania ze znakomitą wokalistką jazzową przedstawione zostaną także dokonania związanego z nią kompozytora i muzyka, zmarłego przed dwoma laty. Prócz rozmów w studiu, TVP Kultura przypomni film "Pociąg" Jerzego Kawalerowicza, w którym śpiewała Wanda Warska.

...
2000

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny + bilety w prezencie
199,90 zł

298,80 zł 99 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. Teraz do dostępu prezent: 2 bilety kinowe na film „Johnny”!

Dostęp miesięczny
24,90 zł

Przez 31 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum.

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]