Reklama

17 - 24 stycznia 2011

17 - 24 stycznia 2011

25.01.2011
Czyta się kilka minut
Laureaci "Paszportów Polityki"
T

Tygodnik "Polityka" przyznał nagrody kulturalne ("Paszporty Polityki"). Za film "Matka Teresa od kotów" nagrodę otrzymał Paweł Sala, w dziedzinie teatru zostali nagrodzeni Paweł Demirski i Monika Strzępka, za powieść "Ballady i romanse" "Paszport" otrzymał Ignacy Karpowicz. W dziedzinie sztuk wizualnych nagrodę przyznano Wojciechowi Bąkowskiemu. Za role w operach "Rusałka" i "Katia Kabanowa", za piękny głos i osobowość sceniczną "Paszport" trafił do Wioletty Chodowicz. Macio Moretti otrzymał nagrodę w kategorii muzyka popularna. Nagroda specjalna (Kreator kultury) została wręczona Tadeuszowi Różewiczowi.

Nowy prezes ZASP

Olgierd Łukaszewicz został nowym prezesem Związku Artystów Scen Polskich.

Konkurs Instytutu Cervantesa

Do 11 lutego na adresy Instytutów...

2711

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, trzymiesięczny lub roczny.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]