Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Wydanie specjalne "Polska Żydowska"

Życie łatwe to kicz

Życie łatwe to kicz

20.02.2012
Czyta się kilka minut
Jego nieobecność jest odczuwana zwłaszcza przez tych, którzy rozumieją, że drogą Kościoła w Polsce jest otwartość. Abp Józef Życiński przerzucał mosty tam, gdzie inni budowali mury i kopali fosy.
P

Podobnie jak ks. Józef Tischner, abp Józef Życiński był prorokiem współczesnego Kościoła, doskonale wyczuwającym znaki czasu. Ukazuje to wywiad rzeka „Świat musi mieć sens. Przerwana rozmowa arcybiskupa Józefa Życińskiego i Aleksandry Klich”.

Aleksandra Klich prowadziła rozmowy z metropolitą lubelskim przez dwa lata, do samego końca: ostatnia – niestety – nie odbyła się, dziennikarka przełożyła spotkanie na 17 lutego, tydzień przed wyznaczonym terminem dotarła z Rzymu wieść, że arcybiskup nagle zmarł. Rok po jego śmierci mamy możliwość znów wsłuchać się w jego głos, a trudno jest przejść obok niego obojętnie.

Na przecięciu światów

Wizja Kościoła według Życińskiego jest konsekwencją jego podejścia do człowieka. Chrześcijaństwo musi bronić intymności człowieka w imię jego godności. Brutalne wkraczanie w intymność, postulowane przez dzisiejszą...

8945

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]