Reklama

Zwyczajni niezwyczajni

18.02.2013
Czyta się kilka minut
Przez większość ziemskiego życia z Jezusem Maryja nie uchodzi za matkę nikogo szczególnego. Nie ma pojęcia o litaniach, sanktuariach, obrazach, ikonach, figurach i złotych różach. Wie tylko, że była potrzebna, aby urodzić dziecko.

Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Twego słowa” (Łk 1, 38)
Wiele dziewcząt było w Izraelu. Dlaczego Bóg wybrał właśnie Maryję? Próżno tego dociekać, tak chciał. Prostota, z jaką przyjmuje ona Boże wezwanie, jest dowodem głębokiej wiary, ale to dopiero początek. Maryja zawierza – zawierzając, nie wie jednak, jak potoczą się dalej losy jej samej oraz nienarodzonego jeszcze dziecka. Zawierzenie zawsze jest zgodą na nieznane...
Godząc się na wypełnienie Bożej woli, Maryja wie, że będzie Matką Zbawiciela. Ta niezwykła historia ma niezwyczajny i zarazem zwyczajny początek. Niezwyczajny – bo dziecko poczyna się bez udziału ludzkiego ojca; zwyczajny – bo po upływie dziewięciu miesięcy Jezus urodzi się tak jak każde inne dziecko.
Ale Maryja ma jeszcze problem z Józefem. Może się spodziewać, że kiedy zorientuje się, iż poślubiona mu kobieta jest w...

4258

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Tak, chcę
czytać więcej »

Masz już konto? Zaloguj się

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]