Reklama

ZOBACZYĆ WARTO

ZOBACZYĆ WARTO

20.01.2014
Czyta się kilka minut
25 – 31 stycznia
S

Sesje
Komediodramat, reż. Ben Lewin, USA 2012, Canal+, sobota 25 I, 22.45

„Jak stałem się istotą ludzką” – pod takim tytułem poeta i dziennikarz Mark O’Brien opublikował wspomnienia, które łamały tabu seksualności osób niepełnosprawnych. Jego doświadczenia i refleksje Ben Lewin przeniósł na ekran, zachowując delikatność, a zarazem brawurowy humor. W filmie o wyjątkowych relacjach łączących sparaliżowanego i jego seksterapeutkę znakomite role stworzyli John Hawkes, Helen Hunt oraz grający księdza William H. Macy.
Rozdarty – ksiądz Weksler-Waszkinel
Dokumentalny, reż. Ronit Kerstner, Izrael 2011, TVP Kultura, niedziela 26 I, 22.00

Izraelska reżyserka opowiada historię polskiego katolickiego księdza, który po wielu latach odkrył swoje żydowskie pochodzenie. Dokument Kerstner poprzez skomplikowany...

2579

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]