Reklama

„Złowiło” mnie jedno zdanie

„Złowiło” mnie jedno zdanie

26.08.2013
Czyta się kilka minut
„TP” 34/13
W

W ostatnim numerze „TP” opublikowany został list Leszka Ludwikowskiego, 18-latka, który pisze, że Kościół nie widzi ludzi młodych – poszukujących i wątpiących. „Od kiedy nie praktykuję, nikt nie zwrócił się do mnie, by ufność do Kościoła mi przywrócić” – pisze czytelnik.
Drogi Leszku, jestem członkiem Kościoła i bardzo chciałabym Ci tę ufność przywrócić. Kiedy sama szukałam drogi powrotu do Kościoła, też trudno było mi znaleźć kogoś, kto by mi w tym pomógł. Zaczęłam przeglądać książki, które miałam w domu i znalazłam taką pomoc w tekstach księży: Malińskiego, Tischnera, Twardowskiego, a później jeszcze wielu innych. Wtedy, na początku „złowiło” mnie jedno zdanie przeczytane u ks. Malińskiego. Rozpaliło ono potrzebę, a później pragnienie dalszego szukania. Zasiało ziarno wiary, że Bóg nie tylko jest, ale jest ze mną. Zasiało ziarno zaufania Mu. Odczułam potrzebę zaglądania do...

2270

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]