Reklama

Zielone i czarne

Zielone i czarne

26.03.2012
Czyta się kilka minut
Polska nie jest przeciwna globalnej polityce klimatycznej. Ale nie uciekniemy od pytania, po co mamy walczyć z ociepleniem klimatu, skoro inni tego nie robią. Z Marcinem Korolcem, ministrem środowiska, rozmawia Michał Olszewski
M

MICHAŁ OLSZEWSKI: W ostatnich latach polscy ekolodzy zaczęli być postrzegani jako zagrożenie i hamulec postępu. Dlaczego?

MARCIN KOROLEC: To, o czym pan mówi, jest prawdziwe tylko w odniesieniu do pewnego obszaru ochrony środowiska, zwłaszcza tzw. polityki klimatycznej. Generalnie wrażliwość ekologiczna w społeczeństwie wzrasta.

To ekolodzy sprawiają, że nie mamy dobrych autostrad, że upadają kopalnie, brakuje pracy, a nasz kraj nie może pędzić ku świetlanej przyszłości tak szybko, jak by mógł. Tak brzmi dziś głos dużej części społeczeństwa i mediów.

Przesada.

Rząd swoim wetem w sprawie nowych unijnych celów redukcji CO2 wpisał się w ten klimat. Wysłaliście sygnał, że ochrona środowiska jest niebezpieczna.

Chciałbym najpierw oddramatyzować słowo „weto”. Nam się po prostu nie udało ustalić...

19540

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]