Reklama

Zawsze

Zawsze

28.12.2013
Czyta się kilka minut
Mój drogi Piołunie,
c

chyba rzeczywiście się starzeję. Dopiero teraz dostrzegłem, że jeden z moich ulubionych portali internetowych, stanowiący dla Twego stryjaszka nie tylko niewyczerpane źródło inspiracji, ale i dowód, że nasza nadwiślańska robota nie idzie na marne – otóż, imaginujesz sobie, nasz zacny portal ma motto! Motto – jak na hasło prawdziwego Polaka i prawdziwego katolika przystało – dziarskie jest jak wystrzał z działa i krótkie jak pamięć polityka składającego przedwyborcze obietnice. Pretensjonalne niczym chód woźnego w Dzień Nauczyciela. I bombastyczne jak kazanie wikarego na jubileusz proboszcza. Panie i Panowie, Ladies and Gentlemen, Mesdames et Messieurs, meine Damen und Herren – owo motto brzmi: „Zawsze po stronie prawdy, zawsze po stronie Polski”.
Pozwolisz, drogi Piołunie, że pokuszę się o pobieżny choćby rozbiór logiczny tego równie czarownego, co subtelnego wykwitu myśli i...

4149

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Masz już konto? Zaloguj się 

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Jeśli założysz bezpłatne konto, możesz za darmo czytać 3 płatne teksty miesięcznie. Wykup dostęp, by czytać bez limitu najnowsze wydanie i numery archiwalne od 2003 roku! 

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]