Reklama

Zakładnicy Kremla

Zakładnicy Kremla

05.01.2015
Czyta się kilka minut
Nieoczekiwanie, w przedostatni dzień starego roku, sąd w Moskwie ogłosił wyrok na opozycyjnego polityka i blogera Aleksieja Nawalnego i jego brata Olega: pierwszy dostał 3,5 roku w zawieszeniu, drugi 3,5 roku kolonii karnej.
N

Nieoczekiwanie, gdyż wyrok – uszyty z łachmanów kłamstw (braci oskarżono o defraudację) – miał być ogłoszony 15 stycznia. Ale że poobijana i rozbita opozycja skrzykiwała się przez internet, by 15 stycznia demonstrować na placu Maneżowym pod Kremlem – miał to być największy od dawna protest opozycji i spekulowano, czy Maneżka ma szanse stać się „Euro-Maneżką” (na wzór Euromajdanu) – ogłoszenie wyroku przyspieszono. Władze nie chciały sprawdzać, czy przygotowywany protest wypali.
Wina braci miała polegać na tym, że przedsiębiorstwo Olega dopuścił się malwersacji, wykonując usługi kurierskie dla Yves Rocher. Wprawdzie przedstawiciele francuskiej firmy świadczyli przed sądem, że szkody nie ponieśli, ale to nie miało znaczenia. Chodziło wszak o uciszenie Aleksieja Nawalnego, który od dawna wyciąga politycznej elicie grzeszki korupcyjne i ukryte majątki, nazywa władzę „partią żulików...

1671

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]