Reklama

Za szybko, za wolno…

Za szybko, za wolno…

27.12.2014
Czyta się kilka minut
Rzec trzeba, że ani chyże samoloty Dreamliner, ani prędkie pociągi Pendolino nie wywołały w kraju naszym oczekiwanego przez tak zwanych włodarzy entuzjazmu.
T

To, że w ogóle wzbudziły jakiekolwiek masowe emocje, jest i tak ewenementem w skali świata. Oczekiwano ich nadejścia z zabobonnym lękiem maskowanym sceptycyzmem, doczekanie zaś zostało skwitowane powszechnym wyrzekaniem. Zważmy, że argumenty przeciw tym urządzeniom są różne, pierwszy z nich, trudny do zbicia, brzmi tak oto, że są to luksusy dla nas za duże, a w zamian można byłoby postawić oszałamiającą liczbę żłobków.
Żłobki są w kraju naszym żelaznym punktem odniesienia, takoż więc cokolwiek kosztuje i służy czemukolwiek innemu, budzi natychmiast sprzeciw rzesz wrażliwych na dolę niemowląt. Ogromne parcie, by dzieci posyłać do szkół coraz to później, wskazywać może, przy pesymistycznym podejściu do tematu, że doczekamy się pokolenia finiszującego życiowo w żłobkach właśnie, dodajmy: w żłobkach spokojnej starości. To uwaga w nawiasie. Wróćmyż jednak do pendolina, bo temat jest...

5155

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]