Reklama

www.kulturaparyska.com

www.kulturaparyska.com

15.09.2014
Czyta się kilka minut
Uruchomienie portalu „Kultury” paryskiej to nie tylko ważne zdarzenie dla idei powszechnego udostępniania dóbr naszej kultury, nie tylko potrzebne narzędzie pracy dla badaczy, ale też nader miły moment dla każdego złaknionego ciekawej lektury.
D

Dodajmy do tego wagę owego pisma-instytucji i rolę Jerzego Giedroycia – giganta naszej powojennej historii i wydawcę najważniejszych dzieł naszej literatury. Jego pismo było przecież w minionym półwieczu najistotniejsze, głównie dla ludzi po tej stronie „żelaznej kurtyny”, zaś krąg osób wokół niego skupionych to drużyna bohaterów i dziś niezapomnianych.
Złożenie w sieci kompletu numerów „Kultury”, „Zeszytów Historycznych”, bibliografii tych pism, stworzenie narzędzia umożliwiającego znajdowanie tekstów, publikacja mnóstwa zdjęć i nagrań – będzie bez wątpienia odkryciem dla wielu ciekawskich, w tym również niezorientowanych, ale spragnionych czegoś pożywniejszego. Portal nie został bowiem pomyślany jako świątynia, staraliśmy się, by był przystępny, by cierpliwa po nim podróż nie krępowała hermetycznym językiem. Wiele działów dopiero stopniowo powstaje i się rozrasta, choćby...

2166

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]