Reklama

Wszystkie drogi prowadzą na cmentarz

Wszystkie drogi prowadzą na cmentarz

13.03.2012
Czyta się kilka minut
Jak się ostatnio po raz kolejny okazało, Polak usiłujący przedostać się z punktu A do punktu B ma do wyboru trzy drogi na cmentarz: katastrofę lotniczą, katastrofę kolejową lub skromny, cichy wypadek samochodowy.
N

Nie ma innej opcji w naszym kraju, gdyż żegluga śródlądowa się nie rozwinęła (co jest kolosalnym błędem), a na powstanie polskiego Bajkonuru zbytnio bym nie liczył, więc nie ma szans nikogo wystrzelić w kosmos (a szkoda).

Trzy polskie drogi na cmentarz różnią się prestiżem jedynie, ewentualnym huczkiem je otaczającym, natomiast wszystkie trzy zdecydowanie leżą w gestii państwa. Tego państwa. I teraz naprawdę robi się smutno, gdyż to by oznaczało, że stan naszego państwa jest ka-ta-stro-fal-ny.

Nie chodzi o konkretnie rządzącą ekipę konduktorską, chodzi o całokształt. Może to klątwa jakaś infrastrukturalna, może my po prostu nie potrafimy tych dróg żelaznych i każdych innych wytyczyć i pielęgnować, być może to zadanie zbyt WSPÓLNE. Może nasz Król-Duch to po prostu rex ambulans.

Oczywiście, wszystkie porównania z naszym zachodnim sąsiadem są nieuprawnione,...

2315

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]