Reklama

Wietrzenie piwnic

Wietrzenie piwnic

21.04.2014
Czyta się kilka minut
Kraków nie kojarzy się z młodą muzyką niezależną. Zespoły z kolektywu Stajnia Sobieski próbują to zmienić .Bez pośpiechu. Po krakowsku.
Stajnia Sobieski pasie się podczas przerwy w pracy nad nowym albumem. Mszana Dolna, 6 kwietnia 2014 r. Fot. Karol Jadach
P

Przestronne mieszkanie przy Sobieskiego, w którym spotykam się z Aleksandrem Margasińskim i Rafałem Pachem (mają po 25 lat, kończą studia; przyjmują mnie w dresach i klapkach) wygląda jak typowe studenckie lokum. Wyróżnia je urządzone w pokoju Olka studio, gdzie pracuje nad nagraniami zespołów należących do kolektywu Stajnia Sobieski (logo z konikiem).
– Stajnia – bo wspólna ekipa, Sobieski – bo ulica – wyjaśnia Rafał.
Zespołów jest pięć: Die Flöte, Rycerzyki, Armando Suzette, Bezczeszczę Bęben i Kaseciarz. Ale ktoś, kto zetknąłby się z nimi po raz pierwszy na ich wspólnym koncercie (na przykład w zeszłym roku w warszawskim klubie Chmury), zdziwiłby się, widząc na scenie ciągle te same twarze. Wszyscy grają tu ze wszystkimi. Mówią, że ich scena jest „kazirodcza”.
Surfując po Małopolsce
Zaczęło się w 2007 roku od ogłoszenia zamieszczonego w...

7187

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]