Reklama

Wielki łowczy

Wielki łowczy

04.06.2007
Czyta się kilka minut
W tym świecie, świecie człowieka tak zasłużonego itak źle myślącego odawnych towarzyszach walki zarazem, każdy może okazać się podejrzany.
Andrzej Gwiazda w sali BHP Stoczni Gdańskiej / Fot. WOJTEK JAKUBOWSKI / KFP
W

Wchodząc do kapituły Orderu Orła Białego, Andrzej Gwiazda rozminął się z Tadeuszem Mazowieckim i Bronisławem Geremkiem, których właśnie z tego gremium wyproszono. Występując w Senacie jako kandydat do kolegium IPN, rzucił podejrzenie - bezpodstawnie, jak zaraz potem przyznał - na Bogdana Borusewicza, że ten, wywołując w sierpniu 1980 r. strajk w gdańskiej stoczni, był narzędziem komunistycznej prowokacji. Namawiany, nie chciał jednak powiedzieć: świadomym czy nieświadomym.

Gwiazda, konsekwentnie od 1989 r. kontestujący porządek polityczny w Polsce, znienacka przyjął dwie prestiżowe funkcje publiczne. Zapowiedź zmiany stosunku do polskiej rzeczywistości politycznej ogłosił już rok wcześniej. 3 maja 2006 r., przemawiając po udekorowaniu Anny Walentynowicz i jego Orderem Orła Białego, podziękował "wszystkim rodakom, którzy wybrali takiego prezydenta, od którego...

16440

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]