Reklama

Warto zobaczyć w TV

Warto zobaczyć w TV

11.02.2019
Czyta się kilka minut
16–22 lutego
O

Opowieści Hollywoodu

Teatr TV, reż. Kazimierz Kutz, Polska 1986, TVP Kultura, 19 II, 20.20

Zmarły niedawno reżyser filmowy pozostawił po sobie również znakomite spektakle. Przed nami przypomnienie sztuki Christophera Hamptona (scenarzysty „Niebezpiecznych związków” Frearsa), która traktuje o losach niemieckich imigrantów w „fabryce snów” lat 30. Występują m.in. Janusz Gajos, Anna Dymna i Jerzy Bińczycki.

Breslin i Hamill: mistrzowie reportażu

Dokumentalny, reż. John Block, Jonathan Alter, Stephen McCarthy, USA 2018, HBO, 21 II, 22.00, HBO2, 23 II, 00.15

Czym jest rzetelne dziennikarstwo? W odpowiedzi na to pytanie twórcy filmu sięgają po klasyków wymierającego gatunku. Nowojorscy pisarze Jimmy Breslin i Pete Hamill przez lata wyznaczali standardy i doskonalili swój warsztat, pisząc o najbardziej palących sprawach swojego...

1749

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]