Reklama

W SKRÓCIE

W SKRÓCIE

15.05.2012
Czyta się kilka minut
7 - 14 maja 2012
Z

Zmarł Andrzej Czeczot, wybitny rysownik, autor filmów animowanych, w tym pełnometrażowego „Edenu” z muzyką Michała Urbaniaka. Debiutował w roku 1956 na łamach „Szpilek”, należał do najbardziej znanych i najbardziej odważnych satyrycznych grafików PRL-u. W stanie wojennym był internowany, a następnie wyjechał do USA, gdzie rysował m.in. dla „New York Timesa” i „New Yorkera”. Do kraju wrócił w roku 1997, swoje prace publikował w „Polityce” i „Nie”. Miał 79 lat.

Gdynia i Nike. Nominacje do tegorocznych edycji ogłosiły dwie najważniejsze polskie nagrody literackie. Jurorzy Nagrody Literackiej Gdynia wskazali 15 pozycji. W kategorii „poezja”: Roman Honet „Piąte królestwo”, Eda Ostrowska „Dojrzałość piersi i pieśni”, Edward Pasewicz „Pałacyk Bertolta Brechta”, Marta Podgórnik „Rezydencja surykatek”, Marcin Sendecki „Farsz”. W kategorii „proza”: Anna...

2682

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]