Reklama

Ładowanie...

W SKRÓCIE

15.05.2012
Czyta się kilka minut
7 - 14 maja 2012
Z

Zmarł Andrzej Czeczot, wybitny rysownik, autor filmów animowanych, w tym pełnometrażowego „Edenu” z muzyką Michała Urbaniaka. Debiutował w roku 1956 na łamach „Szpilek”, należał do najbardziej znanych i najbardziej odważnych satyrycznych grafików PRL-u. W stanie wojennym był internowany, a następnie wyjechał do USA, gdzie rysował m.in. dla „New York Timesa” i „New Yorkera”. Do kraju wrócił w roku 1997, swoje prace publikował w „Polityce” i „Nie”. Miał 79 lat.

Gdynia i Nike. Nominacje do tegorocznych edycji ogłosiły dwie najważniejsze polskie nagrody literackie. Jurorzy Nagrody Literackiej Gdynia wskazali 15 pozycji. W kategorii „poezja”: Roman Honet „Piąte królestwo”, Eda Ostrowska „Dojrzałość piersi i pieśni”, Edward Pasewicz „Pałacyk Bertolta Brechta”, Marta Podgórnik „Rezydencja surykatek”, Marcin Sendecki „Farsz”. W kategorii „proza”: Anna...

2682

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej 
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]