Reklama

W SIECI

W SIECI

15.05.2012
Czyta się kilka minut
Nasz blok tekstów o spowiedzi pt. „Żeby biel była jeszcze bielsza” wywołał na Facebooku bardzo ostrą dyskusję. Poniżej publikujemy część głosów.
~

~Piotr Zawiera: Grzechem cudzołóstwa dla ośmiolatków/dziewięciolatków według nauk katechetek za czasów mojej komunii było „oglądanie »z archiwum x«, picie piwa i palenie papierosów”. Tak więc dochodziło do paranoidalnej sytuacji, że dzieci w podstawówce były nagminnie skażone owym „cudzołóstwem”. Jak to brzmi?

~Rafał Sawicki: To oczywiste, że dzieci grzeszą, choćby oszukując rodziców. Dla mnie pierwsza spowiedź nie była traumą, wręcz przeciwnie, poczułem wewnętrzne oczyszczenie. A indoktrynacja jest koniecznym elementem procesu wychowania. Zresztą wszystkie strony światopoglądowego sporu nie odżegnują się od jej praktykowania, vide pomysł przymusowej edukacji seksualnej, narzucania „tolerancji” czy politycznych postaw, np. wierszyków pochwalnych o Unii Europejskiej.

~Dominik Lang: Dzieci potrafią ciężko zgrzeszyć. Nie...

2014

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Uwaga! Przypominamy o ciszy wyborczej. Trwa ona od północy z 10 na 11 lipca do momentu zakończenia głosowania w wyborach prezydenckich 12 lipca. W tym czasie nie wolno prowadzić agitacji wyborczej, również w internecie. Za złamanie zakazu agitacji grozi kara grzywny.

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]