Reklama

W razie czego

W razie czego

10.03.2014
Czyta się kilka minut
Nie ulega kwestii, że coś się dzieje, że mamy pierwsze oznaki ruchu w interesie.
T

Twardych danych jeszcze chyba nie ma, ale płyną z hipermarketów sygnały o wzmożonych zakupach. Powodzenie mają towary sypkie i suche. Mąkę, z jej skłonnością do wilgnięcia, należy odradzać, czynienie zapasów krzepiącego cukru należy pochwalać.
Kształt przyszłej wojny powszechnej to temat łatwy do projektowania, a snucie apokaliptycznych wizji ułatwia zestaw dosyć prostych okoliczności. Oto w dzisiejszej bazie danych, z której można by zaczerpnąć dobrych rad na życie po wybuchu, jest pusto. Owszem: leżą w niej stare meldunki z wojen dawno skończonych, opisy okoliczności niedawnych zwarć, ale lokalnych, i nieaktualne z naszego punktu widzenia wspomnienia pokoleń wojnami dotkniętych. Brak w bazie kwitu kluczowego, czyli zarysu choćby scenariusza wojny najbliższej. Nic nie wiadomo, prócz poczucia niepokoju, że gdy ów nieznany nam pomysł wejdzie w życie, będziemy w rękach trzymać...

3411

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]