Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Twarz

Twarz

28.05.2013
Czyta się kilka minut
Wydarzeniem ostatnich dni, nie tylko medycznym, był przeszczep twarzy. Na razie wygląda, że udany. Oby.
O

Operacja była, jak można sobie wyobrazić, bardzo skomplikowana, na jej trudność wskazywał tłum opowiadających o niej lekarzy, speców z niemal wszystkich medycznych dziedzin. Ogrom przedsięwzięcia ilustrował też zegar – przy przyszywaniu nowej twarzy lekarze spędzili 27 godzin. Zainteresowanym pokazano materiały wideo i liczne ilustracje. Te okoliczności dały zresztą możliwość całkowitego wyłączenia wyobraźni. Każdy mógł sobie bardzo dokładnie obejrzeć a) zdjęcie twarzy obciętej, b) zdjęcie twarzy przeszczepionej. Obie zrobiły bardzo silne wrażenie. Zrozumiałe, że twarz przeszczepiona skupiła największą uwagę dziennikarzy i internautów, jest bowiem żywa i życia się od niej oczekuje. Twarz odcięta jest w stu procentach nieaktualna, ale też ciekawi.
Oto, jak się dowiadujemy, zaraz po tym strasznym wypadku okaleczonego mężczyznę zawieziono do szpitala. Sprawnie i szybko....

2815

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]