Reklama

Trochę lewicowy człowiek roku

Trochę lewicowy człowiek roku

16.12.2013
Czyta się kilka minut
Tygodnik „Time” uhonorował papieża tytułem Człowieka Roku. Jest gorszy niż Obama! – odpowiedziała konserwatywna telewizja Fox News.
W

W plebiscycie popularnego tygodnika Franciszek „wygrał” z Edwardem Snowdenem i gwiazdą Miley Cyrus. Redakcja pochwaliła go za otwartość i za to, że zmienia oblicze Kościoła. Trafić na pozłacaną okładkę „Time’a” to coś w rodzaju laickiej kanonizacji, zauważali niektórzy półżartem. Ale nie wszystkim było do śmiechu.
Nie na żarty przerazili się najgorliwsi Republikanie, zwłaszcza ci, którzy w swoich programach i przemówieniach lubią powoływać się na nauczanie Kościoła. Kilka tygodni temu, zapoznawszy się z pierwszą adhortacją Franciszka, nie mogli ochłonąć ze zdumienia: papież mówi m.in. o mankamentach kapitalistycznej gospodarki, podkreślając, że bez kontroli państwa wolnorynkowe mechanizmy często prowadzą do nierówności i niesprawiedliwości. Politykom spod znaku Partii Herbacianej przemyślenia te nie przypadły do gustu.
Znany z płomiennych wystąpień publicysta Rush...

2952

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]