Szanowny Użytkowniku,

25 maja 2018 roku zaczyna obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako „RODO”, „ORODO”, „GDPR” lub „Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych”). W związku z tym informujemy, że wprowadziliśmy zmiany w Regulaminie Serwisu i Polityce Prywatności. Prosimy o poświęcenie kilku minut, aby się z nimi zapoznać. Możliwe jest to tutaj.

Rozumiem

Reklama

Tajskie plaże bez godziny policyjnej

Tajskie plaże bez godziny policyjnej

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Armia, która kilka tygodni temu dokonała zamachu stanu w Tajlandii, zniosła niektóre przepisy stanu wojennego w odwiedzanych przez turystów nadmorskich regionach kraju.
Fot. Nicolas Asfouri / AFP/ EAST NEWS
G

Gdzie indziej swobody obywatelskie są wciąż ograniczone: dziennikarze nie mogą np. krytykować rządu i robić wywiadów z niezwiązanymi z wojskiem politykami. Nowe władze zapowiedziały, że nie ustąpią, dopóki w Tajlandii nie zostanie przywrócony „ład i porządek”, a także wykluczyły możliwość przeprowadzenia wyborów w ciągu najbliższego roku. Co ciekawe, wielu mieszkańców kraju (przed dekadą uważanego za przykład demokratycznego i wolnorynkowego sukcesu), zmęczonych nieustającym kryzysem politycznym, korupcją i kumoterstwem polityków, poparło zamach stanu.

598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]