Reklama

Tajskie plaże bez godziny policyjnej

Tajskie plaże bez godziny policyjnej

09.06.2014
Czyta się kilka minut
Armia, która kilka tygodni temu dokonała zamachu stanu w Tajlandii, zniosła niektóre przepisy stanu wojennego w odwiedzanych przez turystów nadmorskich regionach kraju.
Fot. Nicolas Asfouri / AFP/ EAST NEWS
G

Gdzie indziej swobody obywatelskie są wciąż ograniczone: dziennikarze nie mogą np. krytykować rządu i robić wywiadów z niezwiązanymi z wojskiem politykami. Nowe władze zapowiedziały, że nie ustąpią, dopóki w Tajlandii nie zostanie przywrócony „ład i porządek”, a także wykluczyły możliwość przeprowadzenia wyborów w ciągu najbliższego roku. Co ciekawe, wielu mieszkańców kraju (przed dekadą uważanego za przykład demokratycznego i wolnorynkowego sukcesu), zmęczonych nieustającym kryzysem politycznym, korupcją i kumoterstwem polityków, poparło zamach stanu.

598

Dodaj komentarz

Chcesz czytać więcej?

Wykup dostęp »

Załóż bezpłatne konto i zaloguj się, a będziesz mógł za darmo czytać 6 tekstów miesięcznie! 

Wybierz dogodną opcję dostępu płatnego – abonament miesięczny, roczny lub płatność za pojedynczy artykuł.

Tygodnik Powszechny - weź, czytaj!

Więcej informacji: najczęściej zadawane pytania »

Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za treści zamieszczane przez Użytkowników w ramach komentarzy do Materiałów udostępnianych przez Usługodawcę.

Zapoznaj się z Regułami forum

Jeśli widzisz komentarz naruszający prawo lub dobre obyczaje, zgłoś go klikając w link "Zgłoś naruszenie" pod komentarzem.

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]