Reklama

Ładowanie...

Tajemnica człowieka

30.03.2003
Czyta się kilka minut
B

Bóg jest zawsze pierwszy. To się wydaje oczywiste, bo przecież wierzymy we wszechmoc Boga. Ale ważniejsze jest inne pierwszeństwo, nie tyle oparte na wszechmocy, co na miłości. Bóg jest zawsze pierwszy w miłości. To on przychodzi do nas, a nie my do Niego. To on obdarowuje miłością, łaską, zbawieniem.

W środku Wielkiego Postu liturgia przypomina nam słowa św. Pawła o Bogu bogatym w miłosierdzie, który umiłował nas, umarłych na skutek występków. Przypomina nam także, że „wszystko pochodzi od Boga, a nie od nas, aby się nikt nie chlubił”. Nawet dobre uczynki, jak pisze św. Paweł,„Bóg z góry przygotował, abyśmy je pełnili”. Wielki Post winien być czasem naszych starań, umartwień, praktyk pokutnych. Ale przy tym wszystkim winien być czasem rozmyślania nad tajemnicą tego nieustannego pierwszeństwa Boga w miłości. Cokolwiek czynimy dobrego, jest z Boga: jeżeli potrafimy wytrwale...

2737

DZIĘKUJEMY, ŻE NAS CZYTASZ!

Żeby móc dostarczać Ci więcej tekstów najwyższej dziennikarskiej próby, prosimy Cię o wykupienie dostępu. Wykup i ciesz się nieograniczonym zasobem artykułów „Tygodnika”!

Masz już konto? Zaloguj się

Dostęp trzymiesięczny
69,90 zł

Przez 92 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp roczny
199,90 zł

360 zł 160 zł taniej (od oferty 10/10 na rok)
365 dni nieograniczonego dostępu do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Dostęp 10/10
10,00 zł

Przez 10 dni będziesz mieć dostęp do wszystkich treści - każdej środy do bieżącego wydania oraz do stale powiększającego się archiwum. 

Napisz do nas

Chcesz podzielić się przemyśleniami, do których zainspirował Cię artykuł, zainteresować nas ważną sprawą lub opowiedzieć swoją historię? Napisz do redakcji na adres redakcja@tygodnikpowszechny.pl . Wiele listów publikujemy na łamach papierowego wydania oraz w serwisie internetowym, a dzięki niejednemu sygnałowi od Czytelników powstały ważne tematy dziennikarskie.

Obserwuj nasze profile społecznościowe i angażuj się w dyskusje: na Facebooku, Twitterze, Instagramie, YouTube. Zapraszamy!

Newsletter

© Wszelkie prawa w tym prawa autorów i wydawcy zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów i innych części czasopisma bez zgody wydawcy zabronione [nota wydawnicza]. Jeśli na końcu artykułu znajduje się znak ℗, wówczas istnieje możliwość przedruku po zakupieniu licencji od Wydawcy [kontakt z Wydawcą]